Poslední říjnový den byl pro naši školu slavnostní, obdržela totiž značku Mezigeneračně. Předávání značky se uskutečnilo za přítomnosti těchto hostů - bývalého pana ředitele PaedDr. Jana Krchňavého, 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje, Mgr. Ivo Slavotínka, paní ředitelky Mezi námi, o.p.s., Mgr. Kateřiny Jirglové, paní PhDr. Márie Řičánkové a paní Mgr. Aleny Hálkové zastupující organizaci Mezi námi, o.p.s.. Na návštěvu k nám přijel i kašpárek z loutkového divadla Pronitka.  

Tato značka nám byla propůjčena za pravidelné návštěvy seniorského zařízení, které organizuje naše oddělení školní družiny. Na začátku všeho byly dvě dámy - paní PhDr. Maria Řičánková a paní Mgr. Alena Hálková - a jejich nabídka spolupráce s Domovem seniorů na ulici Nerudova. Tehdy jsme ještě netušili, jakou radost a možnosti nám tato spolupráce otevírá.

První návštěva byla v době „covidové“ – s dětmi jsme nesměle zpívali pod okny domova vánoční písničky babičkám a dědečkům, kteří stáli na balkonech. Další setkání se odehrávala již uvnitř. Důvěra se budovala postupně. Kreslili jsme křídami na chodník, zdobili perníčky, vyráběli zápichy, oslavovali májku, přinesli jsme ponožkové vánoční dárečky, zpívali jsme, povídali… Budovala se křehká přátelství a vztahy, které přesahovaly naše oficiální návštěvy. Jednou z posledních společných akcí bylo sepsání příběhu s babičkou Libuškou, který zaujal porotu natolik, že byl mezi 5 oceněnými pracemi ze 116. Vyšel i knižně. Naše škola si tak mohla s Domovem seniorů rozdělit hlavní výhru 50000 Kč.

Poděkování patří také sociální pracovnici z DS Nerudova – paní Aleně Pagáčové. Ve spolupráci budeme s velkou radostí pokračovat, těšíme se na další milá setkání.

Na reportáž z akce se můžete podívat zde (od 7 minuty):

-          http://www.zzip.cz/?loadsec=pik&loadfile=1391

Vychovatelka Jana Jílková a třídní učitelka Hana Kocourková

mezigeneracne

Důležité dokumenty

pdf ikonkaŠkolní řád
pdf ikonka+Klasifikační řád

pdf ikonkaŠVP - 1.st. od 1.9.2023 

pdf ikonka
+ŠVP družina
pdf ikonka+Vnitřní řád družiny
pdf ikonka+Dodatek ŠVP LMR

pdf ikonkaŠVP - 2.st. od 3. 9. 2018

pdf ikonkaVýroční zpráva 2022/23

pdf ikonkaRozpočet pro rok 2024

pdf ikonkaStřednědobý výhled 24/26

pdf ikonkaRozpočet př. nákl. 2024

pdf ikonkaŠkolní prevent. strategie

pdf ikonka+Desatero bezp. internetu

pdf ikonkaPreventivní program školy

pdf ikonkaGDPR - prohlášení o ochraně osobních údajů

pdf ikonkaÚplata za stravu MŠ a ZŠ

pdf ikonkaVnitřní řád jídelny

doc ikonkaŽádost o uvolnění žáka

doc ikonkaŽádost o přestup žáka

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.