Dne 26. 4. 2024 se v Prostějově uskutečnil 6. (závěrečný) turnaj již 11.ročníku Šachové žákovské ligy. Jedná se o seriál 6-ti turnajů v průběhu školního roku pro žáky 1 – 9.třídy a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Hrálo se ve dvou kategoriích. Mladší žáci (1- 5.třída) a starší žáci (6 – 9.třída)

V mladší kategorii bylo celkem hodnoceno 37 šachistů. Z naší školy hrálo 11 žáků. Již před posledním turnajem si celkové vítězství zajistil Kája Tlamycha – 1.C, který vyhrál 3 turnaje a již nemohl být předstižen. Přesto chtěl vyhrát i ten poslední, 6.turnaj. Jenže tam ho porazil další náš hráč, Lukáš Klíma- 4.B , který nakonec celý 6.turnaj vyhrál a posunul se tak na celkové 3.místo v celém seriálu! 2.místo obsadil David Hubál ZŠ Dr.Horáka. Další naši nejlepší pak skončili: 7.místo Oliver Popelka 2.A, 10.místo Ondra Svobodník 5.B, 15. Radim Spáčil 2.A.

V kategorii starších žáků se zúčastnilo celkem 33 dětí, z naší školy pak 8 šachistů. O konečném pořadí se rozhodovalo až v posledním turnaji a tak o překvapení nebyla nouze. Nakonec 1.místo Lucka Kvapilová - RG, 2.místo Petr Novotný – RG a 3.místo přeborník naší školy Jakub Hubál – 7.B! Vzhledem k tomu, že Lucka i Petr jsou o 2 roky starší, má Jakub velkou šanci ovládnout příští 12.ročník žákovské ligy a zvítězit mezi staršími žáky. Další naši: 8. Mojmír Buriánek 7.B, 9.Ben Brůžek 7.B, 11.Lukáš Vencálek 7.B. U některých hráčů by výsledky mohly být i lepší, kdyby měli započítány všechny turnaje. Jenže v řadě případů tomu onemocnění nebo i rodinné důvody, zabránily.

Všichni účastníci byli odměněni, 11.ročník skončil a všichni se již těší na 12.pokračování v příštím školním roce. Šachová hra je krásná a kdo jejímu kouzlu propadne, věnuje se jí celý život. Na fotografiích jsou naši nejúspěšnější v 11.ročníku Prostějovské žákovské ligy.

Karel   MEISSEL

dobojovano.sachy 2024

Soutěž McDonalds Cup 1-3. třídy 2.místo a postup do okresního finále

mcdonalds fotbal 4 2024

Děti z oddělení školní družiny 2.C byly na další návštěvě babiček a dědečků v prostějovském Domově seniorů na ulici Nerudova.
Díky kostičkám LEGO®, které získaly od Nadačního fondu Ninin sen a LEGO Group, stihly společně s babičkami a dědečky následující aktivity – „Domino“, „Barevnou cestu životem“ a „Kouzelné křeslo“. Během plnění úkolů si všichni nejen povídali, ale také si pomáhali.
Tentokrát se zapojili úplně všichni. Děti se například dozvěděly, kolik druhů svatebního cukroví zvládla napéct jedna z babiček, co jsou to hertepláky, jak zkrotit zuřivého býka, nebo kolik druhů zvířectva choval jeden z dědečků. Na tomto setkání se velmi hezky spolupracovalo.
Na závěr děti dostaly tyčinky a ovocnou limonádu. Děkujeme paní doktorce Marii Řičánkové z Mezi námi, o.p.s. a paní Aleně Pagáčové z DS Nerudova za možnost být u toho.
Těšíme se na květnovou návštěvu, kdy nás čeká pálení čarodějnic a opékání špekáčků.