Krajský přebor školních šachových družstev.

Dne 30. ledna 2024 jsme se zúčastnili KP škol v rapid šachu 4-členných družstev. Hrálo se v Olomouci, v učebnách Přírodovědecké fakulty. Bojovalo se na 6 kol ve třech kategoriích : Kat. A 1.–5.třída, kat.B 6.-9. třída a kategorie středních škol. My jsme obsadili obě mladší kategorie. Věděli jsme, že na úrovni kraje bude obtížné se výrazněji prosadit, protože zde hrají nejlepší školní týmy ze všech pěti okresů. Ale přijeli jsme bojovat.

V kat. A nás reprezentovalo družstvo ve složení : 1. Lukáš Klíma 4.B, 2.Oliver Popelka 2.A, 3.Karel Tlamycha 1.C, 4.Radim Spáčil 2.A. Po prvním kole, kdy jsme remizovali 2 : 2, přišla studená sprcha v podobě prohry 4 : 0 od ZŠ Horka n/Moravou, které celkově skončilo na 2.místě. Z našich nejvíce bodů uhrál Kája Tlamycha – 4,5 a Oliver Popelka – 4 body. 4 body mohl uhrát i Lukáš Klíma, kdyby nešťastně nepřehlédl šach ve vyhrané pozici 4..partie. V této kategorii hrálo 16 družstev a my jsme se umístili na 8.místě.

V kat. B jsme hráli ve složení: 1.Jakub Hubál 7.B, 2.Mojmír Buriánek 7.B, 3.Lukáš Vencálek 7.B, 4.Ben Brůžek 7.B. První 3 kola jsme odehráli skvěle. Měli jsme 9 bodů a dělili jsme se o 1.místo. Jenže sen o medaili se nám rozplynul po 4.zápase s g.Hejčín Olomouc (pozdějším vítězem celého turnaje), který jsme prohráli 4:0. A už ani závěrečné body z dalších dvou zápasů nám nepomohly k lepšímu než 6.místu. Tuto kategorii hrálo celkem 19 družstev! Nakonec 4 body získali jak Jakub Hubál, Mojmír Buriánek, tak i Ben Brůžek.

Všem hráčům patří poděkování za dobrou reprezentaci školy. Každý se snažil podat co nejlepší výkon. Viděli jsme radost z vítězství i smutek a zklamání znepodařené partie. Beze sporu však turnaj byl i významným zdrojem zkušeností do budoucna. Praktická účast na turnajích a soutěžích tohoto typu, je neodmyslitelnou součastí dalšího šachového růstu každého hráče. A u mladých šachistů to platí dvojnásob. Naše družstva patřila vzhledem k věkovému průměru k těm mladším a tak je předpoklad, že i v dalších letech budeme patřit v oblasti šachu k těm lepším školám nejen na okrese Prostějov, ale i celého kraje.