Vážení rodiče,

vzhledem k mimořádným opatřením proběhne zápis do 1. tříd bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Ředitelé všech základních škol upřednostňují podání přihlášky elektronicky.

Přednost při zařazení do naší základní školy mají děti s trvalým bydlištěm v Prostějově sídliště Svobody, což je ze spádového obvodu, stanoveného vyhláškou č. 7/2009 města Prostějova ve znění vyhlášky č. 16/2006, kterou se stanoví spádové obvody základních škol.

Druhým kritériem pro přijetí je sourozenecká vazba v naší škole.

Přijetí zbylých dětí z nespádového obvodu určí losování (doporučení veřejného ochránce práv k rovnému přístupu k povinné školní docházce).

zapis2020 hlavni

1. Kdy zápis probíhá?

-          V termínu od 10. 4. do 24. 4. 2020

2. Jakou formou se Vaše dítě zapíše?

-          E-přihláškou na adrese www.zapisyonline.cz nebo stažením žádosti z webových stránek.

-          Po odeslání vyplněného formuláře evidujeme Váš zájem o školní docházku na naší škole.

-          Dalším krokem musí být vyplnění a podepsání žádosti o přijetí (v případě odkladu i žádosti o odklad).

3. Jakým způsobem doručit žádost (žádosti) do školy?

-          Poštou na adresu školy.

-          Umístěním do schránky u vchodu do školy.

-          Emailem s elektronickým podpisem.

-          Datovou schránkou (pouze osobní, ne firemní).

-          Osobně ve škole (v nejnutnějších případech) – možné jen po telefonické domluvě v úředních hodinách: pondělí a středa 8:00 – 11:00 hod.

4. Chci žádat o odklad školní docházky.

-          O odklad školní docházky můžete žádat do 31. 5. 2020.

-          Pokud žádáte o odklad povinné školní docházky, musíte mít tento fakt podpořený písemným doporučením z PPP nebo SPC pro určitý typ zdravotního postižení a vyjádřením odborného lékaře nebo klinického psychologa (nejpozději do 31. 8. 2020).

5. Jak zjistím, zda moje dítě bylo přijato do 1. ročníku?

-          Rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání se oznamují zveřejněním seznamu uchazečů pod registračním číslem na webových stránkách školy a vyvěšeným seznamem na dveřích budovy školy.

-          Rozhodnutí o přijetí nebudou již zákonným zástupcům zasílána, ale rodiče mohou požádat o jeho písemné vydání na sekretariátu školy.

6. Mám nadané dítě. Co dál?

Děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 12. 2014 musí mít vždy doporučení poradny. Děti narozené od 1. 1. 2015 do 30. 6. 2015 musí mít doporučení poradny a současně i odborného lékaře.

O registračních číslech u žádostí, které nebudou podány prostřednictvím elektronického formuláře nebo osobně, Vás budeme informovat telefonicky nebo emailem.

Datum a čas podání žádosti nemá vliv na rozhodnutí o přijetí.

Kontaktní údaje:

Základní škola a mateřská škola Jana Železného Prostějov

sídliště Svobody 3578/79

796 01 Prostějov

Telefon: 582 302 411

ID datové schránky: ep6gyca

Soubory ke stažení:

Instrukce k zápisu pdf ikonka
Přihláška k zápisu pdf ikonka
Žádost o odklad pdf ikonka

Přerušení výuky na naší škole!!!

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o přerušení výuky na základních, středních a vyšších odborných školách.

Platit začne od středy 11.3.2020 do odvolání.

Žádost o ošetřovné je možné vyzvednout ve škole v pondělí a středu od 7 do 10 hodin.

Na základě vyhlášení nouzového stavu v ČR škola uzavřela svá sportoviště.

Premiér Andrej Babiš doslova řekl: „Zakazuje se s účinností ode dne 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školních zařízeních.“

Bližší informace poskytnou třídní učitelé prostřednictvím emailové komunikace.

word ikonkaMimořádné opatření

datum akce
název akce
  nyní neprobíhají žádné akce...

bakalari nova tvar 02BAKALÁŘI

Co máme dnes k jídlu?

jidloJídelníček plný zdravých dobrot.

Důležité dokumenty

word ikonkaŠkolní řád
pdf ikonka+Klasifikační řád

pdf ikonkaŠVP - od 3. 9. 2018